Ortaokul / Rehberlik

   Psikolojik Danışma ve Rehberlik hizmetleri, bireyin kendisini ve çevresini tanımaya, bireysel gelişimini ve toplumla uyumunu sağlamaya yönelik hizmetleri kapsamaktadır. Bu hizmetler, bireyin kendisini ve başkalarını anlamasına, yeteneklerini fark etmesine ve kullanmasına, çevresi ile uyumlu ilişkiler geliştirmesine ve bireyin sorunlarına çözüm bulmasına yöneliktir. 

       Okulumuzda Gelişimsel Rehberlik Programı uygulanmaktadır. Bu programda; bireyin gelişimsel ihtiyaçları ön plandadır ve rehberlik hizmetlerinin öğrencilerin içinde bulundukları gelişim dönemlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olması önemlidir. Gelişimsel rehberlik çok yönlüdür ve bir bireyin bütün olarak gelişimine odaklanmıştır. Bu görüşe göre, her birey kendine özgüdür. Bireyin gelişimi kendi imkânları içinde değerlendirilmeli ve potansiyelinin daha iyi duruma getirilmesi amaçlanmalıdır.  Psikolojik Danışma ve Rehberlik hizmetleri sadece problem yaşayan öğrencilere yönelik değil, tüm öğrencilere yöneliktir. 
 
Rehberlik Çalışmalarımız:
 
Öğrenci Tanıma Çalışmaları
Oryantasyon Çalışmaları
Bireysel görüşmeler
Aile görüşmeleri
Sınıf Rehberlik Çalışmaları
Grup Rehberliği Çalışmaları
Sosyal Beceri Kazandırma Çalışmaları
Akademik Beceri Kazandırma Çalışmaları
iletişim bilgilerimiz
  • ORTAOKUL: Şehit Cengiz Karaca Mah. Sokullu Mehmet Paşa Cad. No:182 Dikmen - Çankaya /ANKARA - İLKOKUL :Naci Çakır Mah. 761.Cad. No:34-36 Dikmen/ANKARA
  • Telefon ORTAOKUL:(0312) 480 49 99 İLKOKUL: (031) 2 479 63 18
  • Faks (0312) 479 6318
  • Gsm (0507) 765 8012
  • E-Posta info@vadikoleji.k12.tr
sosyal medya